Doručenie zadarmo pri objednávke nad 24,99 €

Možnosť vrátenia tovaru do 14 dni

Kvetinový svet zázrakov a ženskej neviazanosti…

Nostalgické návraty do detstva, ríša divov, zdobená vintage stužkami a snovými šatami.

Zbožňujete pôvab?

Zúčastnite sa tohto kúzla a preneste sa na iný čas a miesto.

Čo vlastne znamená Vintage?

Pojem Vintage pochádza z angličtiny, presnejšie z vinárskej oblasti. 

Označoval mimoriadne dobrý ročník alebo mimoriadne kvalitnú odrodu vína.

Nakoniec bol z tejto oblasti prenesený a dnes opisuje predmety staršieho dáta s určitou hodnotou. Tento výraz sa udomácnil aj v móde, označuje štýlové odevy, šperky a doplnky.

V súčasnosti rozlišujeme medzi skutočne starými položkami a tými, ktoré sú staré len na oko, ako napríklad vyblednuté alebo roztrhané džínsy. Prvé z nich sa prirodzene dajú nájsť hlavne v bazároch alebo na blších trhoch, zatiaľ čo nový Vintage tovar je dnes súčasťou radu mnohých výrobcov odevov a šperkov. V niektorých prípadoch to môže byť aj nový tovar zo staršej kolekcie návrhára – zvyšky, takpovediac Outlet.

Čím sa vyznačuje Vintage štýl?

Keď sa hovorí o vintage štýle v textilnom priemysle, zvyčajne to znamená kúsky oblečenia, ktoré majú určitý „použitý vzhľad“. Okrem už spomenutých vyblednutých džínsov to môžu byť aj zámerne ošúchané lemy, sukne alebo našité nášivky. Odhliadnuc od toho sa ako Vintage označuje aj móda, ktorá pochádza z inej doby. 

Čo je typické pre Vintage?

Ako presne Vintage kúsok vyzerá, prirodzene vždy závisí od éry, z ktorej pochádza alebo ktorú má zdôrazňovať. Napríklad krátke a rozšírené šaty Áčkového strihu zo 60. rokov sú už roky obľúbeným módnym hitom. Ak sú navyše vyrobené z hrubej, pestrofarebnej a vzorovanej látky typickej pre túto dobu, Vintage look je dokonalý. Pre fanúšikov 50.rokov sú to naopak Petticoat šaty, šaty dlhé po kolená, Swing  sukne a úzke blúzky s goliermi. Milovníčky 20. a 30. rokov sa môžu prezentovať v strapcových Charleston šatách alebo nohaviciach Marlen Dietrich, a tých ktorých láka móda 70. rokov, môžu ešte dnes nájsť zvonové nohavice vyrobené z menčestru, kvetinové maxi šaty, Batik tričká a tuniky.  Akoukoľvek cestou sa vaša fantázia uberá, Vintage to umožňuje.

Prečo je Vintage populárny?

Hnutie Vintage sa objavilo vo Veľkej Británii v 90. rokoch a predstavuje akýsi protiklad k čoraz rýchlejšiemu, futuristickému a na internete závislému začiatku konca 20. storočia.

 Namiesto jednotného módu globálne rastúcich textilných reťazcov nosili najmä mladí ľudia v rámci svojich malých subkultúr zámerne staré oblečenie. A potom to prišlo, udeľovanie Oscarov. Nominácia za najlepšiu ženskú herečku v hlavnej úlohe Julia Roberts za postavu Erin Brockovich, zvíťazila a vystúpila na pódium v úchvatných šatách od Valentina. Vrcholom však bolo, že tento dokonalý model mal dobrých 20 rokov. To, čo sa predtým na takomto podujatí zdalo nemysliteľné, bol teraz fakt a cez noc sa stal záležitosťou módneho trendu. Vyradené kúsky sa zrazu stali spoločensky prijateľnými. Dnes viac ako kedykoľvek predtým ponúka Vintage móda možnosť realizovať sa vo svojom štýle oblečenia. Stala sa trvale prítomným a predovšetkým akceptovaným odvetvím módneho priemyslu. Vintage znamená individualitu a slobodu nosiť niečo odlišné a výnimočné.

Ako Vingate funguje?

Je to vlastne celkom jednoduché, všetko, čo sa vám páči, je dovolené. Ak nájdete skutočne staré kúsky v bazároch či na blších trhoch alebo u svojej mamy či babičky, je to o to lepšie. Je však dôležité, aby ste sa pokúsili vytvoriť čo najviac ucelený look. Držte sa jednej éry. 

Akoukoľvek cestou sa vaša fantázia uberá, Vintage to umožňuje.